Wodne sprzątanie świata

21 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wodnym sprzątaniu świata- Gołdap 2018. Uczniowie spotkali się z podróżnikiem i ekologiem Dominikiem Dobrowolskim, który z wielką pasją opowiadał o swoich  podróżach i akcjach ekologicznych. Następnie porządkowali teren wokół rzeki  i jeziora. Nazbierali kilka worków śmieci, które  pomogli przewieść rodzice. Po pracy czekały niespodzianki: rejsy motorówką, kajakiem, katamaranem i obserwacja pracy nurków. Każdy mógł sprawdzić, jak  działa  wykrywacz metali, a potem smażyć kiełbaskę przy ognisku i spróbować najpyszniejszych pierogów. Pan burmistrz Tomasz Luto rozmawiał z dziećmi  i przyniósł kosz upominków. Pani dyrektor Sylwia Ostrowska aktywnie włączyła się do akcji :”Budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialność za środowisko naturalne- to nasz wspólny cel. Aby  każdy z nas zawsze  dbał o ten najbliższy kawałek Ziemi” – powiedziała. Obdarowała dzieci słodkościami. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i udział w akcji. Pogoda była fantastyczna.

Dziękujemy pani Alinie Oleszczuk z SP nr 2  za zaproszenie i przyznajemy jej  złoty medal za organizację akcji.

Skip to content