5. „RATOWNICY CZYTELNICTWA” Sprawozdanie kwietniowe SP 1 Gołdap 2022

Obszar #5  NA ZEWNĄTRZ  – Spotkania autorskie

W kwietniu do gołdapskiej SP 1 zaproszono Danutę Bartoszuk na spotkanie autorskie, zapoczątkowując w ten sposób wiosenne spotkania z twórcami literatury.

Spotkanie autorskie w klasach I-III

4 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy I c byli organizatorami spotkania z poetką Danutą Barotszuk, ale uczestniczyli w nim nie tylko oni, lecz i uczniowie klas drugich oraz  trzecich. Wszyscy mieli okazję poznać pracę poetki i jej utwory. I sami mogli zabawić się w poetów, albowiem wraz z gościem układali rymowanki. Najciekawszą z prac twórczych tego spotkania było wspólne układanie wiersza. Warto zaznaczyć, iż poetka związana była z Gołdapią i choć już na Mazurach nie mieszka, często tu wraca. Spotkanie autorskie klas starszych gołdapskiej „Jedynki”  odbędzie się w czerwcu br.

Obszar #1  DZIECI  – Aktywność czytelnicza

W kwietniu postanowiono dokonać próby pierwszych podsumowań rozwoju czytelnictwa w SP1
w 2021/22.

„Pożeracze książek”

Na uwagę zasługuje konkurs najmłodszych zatytułowany „Pożeracze książek”. Polegał on nie tylko na czytaniu literatury w szkolnej bibliotece, ale i na wybraniu najlepszych, najaktywniejszych czytelników w poszczególnych klasach. I tak zwyciężczyniami w klasie I b zostały dwie Hanie, które 6 kwietnia br. otrzymały wiele braw od swoich rówieśników. Takie działania motywują do sięgania po kolejne książki. Oby jak najczęściej! (EJ)

Skip to content