W SP1 pierwszy raz obchodziliśmy Dzień Nauki Polskiej

Rząd uchwalił, a my poczuliśmy dumę, iż to właśnie data urodzin szkolnego patrona Mikołaja Kopernika 19 lutego stała się narodowym świętem. Nie mogliśmy tego nie zaakcentować w naszej szkole. Chętni uczniowie
z tej okazji odkrywali naukę „inaczej” na języku polskim i zajęciach pozalekcyjnych, w tym na warsztacie kreatywności.

I tak w klasie 7 b uczono technik uczenia się, w tym gałązki (krytyczne myślenie TOC) i technik pamięci.
W IV a i V d – rozwiązywano zagadki, wprowadzono trochę matematyki na polskim; były kalambury, ale nie tylko takie dla poprawy nastroju, lecz uczące, np. rozumienia związków frazeologicznych. Nie zabrakło również zadań ortograficznych, bo to przecież nasze dwuznaki są typowo polskie. I jeszcze w gościnę przybyli literaccy bohaterowie z Narnii. A fotki z naszym Kopernikiem pstrykaliśmy w szkole i poza szkołą.

Pierwsze doznania związane z tym świętem za nami, a kolejnych będziemy doświadczać za rok.

                                                                                               Opiekun SU SP                                                                                             Ewa Jurkiewicz

Skip to content