Szachy są miarą intelektu

Uczniowie z Jedynki w tym roku szkolnym uczyli się grać w szachy i warcaby pod kierunkiem pani Anny Milewskiej i Ewy Szorc.

Celem edukacji przez szachy jest wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju ucznia, a mianowicie rozwijanie u dziecka indywidualnego toku myślenia. Nauczyć uczniów szanować i nie lekceważyć swojego przeciwnika,  poznać zasady gry w szachy i warcaby, przestrzegać zasad gry, pamiętać, że pierwszy ruch w grze wykonuje biała figura, znać funkcję figur w grze,  znać ruchy figur na planszy to były szczegółowe cele zajęć. Z upływem czasu uczestnicy radzili sobie coraz lepiej,  co potwierdzili na  turnieju. Bawili  się w strategów, uczyli się  cierpliwości, kształtowali  koncentrację i uczyli się  jak godnie przegrywać.

Wyniki turnieju:

Szachy:

  • Kamil Iwanicki I – Julia Milewska
  • Paweł Iwanicki II – Pola Pawlukanis

Warcaby:

  • Michał Zbierajewski I – Oliwia Płach
  • Damian Sabastyn II- Nicole Paszkowska

Serdecznie  dziękujemy pani Annie Milewskiej za naukę i poświęcony czas.

Klasa IIc i  Ewa Szorc

Skip to content