Pobawmy się poezją

10 czerwca uczennice naszej szkoły wzięły udział w IV Konkursie Recytatorskim „Pobawmy się poezją” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Boćwince. Wzięło w nim udział 50 uczestników w trzech kategoriach: przedszkolaki oraz klasy 0, klasy 1-3 i klasy 4-6. Dzieci recytowały wiersze Jana Brzechwy, natomiast uczniowie kl. IV – VI poezję Wisławy Szymborskiej. Nasze recytatorki zajęły w kategorii przedszkolaków I i III miejsce .

  1. Tatiana Nowikowska –- „Kaczka Dziwaczka”
  1. Amelia Górska – „Samochwała”

Obie dziewczynki przygotowała p. Sylwia Ostrowska.

W kategorii klas IV – VI drugie miejsce zajęła Amelia Milewska z kl. IV c recytując wiersz pt. „Allegro ma non troppo”. Na pochwałę zasługiwała również interpretacja wiersza pt. „Minuta ciszy po Ludwice Wawrzyńskiej” w wykonaniu Oli Kasprzak. Uczennice przygotowała p. Lilla Romaniuk.

Skip to content