Październik 2018 – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

     Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi ,,Książka to przyszłość”. Zapraszamy uczniów do odwiedzania biblioteki, zapoznania się z nowościami zakupionymi w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
     Ogłaszamy też akcję czytelniczą ,, 100 książek na 100- lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”. Uczniowie każdej klasy mają za zadanie przeczytać do końca grudnia sto książek. Liczy się liczba książek przeczytanych przez wszystkich uczniów danej klasy. W ten sposób nie tylko zadbamy o własny rozwój, ale i uczcimy 100- lecie odzyskania niepodległości  przez Polskę.
    Z tej też okazji  zapraszamy uczniów klas młodszych na czytanie legend o powstaniu naszego państwa.
     Zwróćcie też uwagę na drzwi każdej pracowni i zapoznajcie się z pięknymi sentencjami dotyczącymi czytania książek. Nigdy nie jest za późno, aby załapać bakcyla czytania.
Skip to content