Minuta tańca za rok istnienia

Urodzinowy taniec rozpoczęliśmy 8 stycznia, zakończyliśmy 5 lutego 2020 roku, a trwał dokładnie 450 minut. Piruety na lodzie w wykonaniu drugoklasistów to 90 minut szalonych figur po mroźnej tafli, które dały początek naszej imprezie. Jej środek wypełniły zabawy karnawałowe klas I-III (120 minut) 30 stycznia br.

Klasy starsze przejęły pałeczkę w lutym, dokładnie piątego. Wówczas uczniowie klas IV-VI przez 90 minut i VII-VIII przez kolejne 150 wyginali śmiało ciała w rytm nie tylko disco polo. Po raz kolejny dyskotekę prowadziliśmy sami pod okiem nauczycieli, z drobną pomocą z ich strony. Mieliśmy DJ (swojego! piątoklasistę!), który przez cały czas urozmaicał szkolną zabawę – chylimy czoła dla jego profesjonalizmu.

Taneczna impreza była bardzo ciekawa i powiązana tematycznie z historią naszego miastowego jubilata – zostały przygotowany gołdapski quiz. I wygrali go wszyscy, bo wszyscy chcieli być szczęśliwi. Nie trzeba nam nagród, bo nagrodą jest bogactwo informacji o miejscu, w którym wzrastamy. A przy okazji świętowania zrobiliśmy coś dobrego dla naszej szkoły, ale to już inny temat.

Mamy nadzieję, że każdy z wspomnianych tańców pozostanie w szarych komórkach długotrwałej pamięci, bo i każdy z nas, szczególnie z ostatniej potańcówki, wyszedł zmęczony, ale właśnie szczęśliwy, choć z nutką żalu… że nie można dłużej, bo na 450 lat równe 450 minut!

                                                                                               SU SP1 z opiekunami

Skip to content