Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Czy jest ktoś, kto nie zna Kubusia Puchatka, Misia o Bardzo Małym Rozumku, i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu: Królika, Prosiaczka, Kłapouchego, Tygryska, Krzysia, Kangurzycy, Sowy, Maleństwa? Tego bohatera wielu książek, kochają i uwielbiają miliony dzieci na całym świecie. Mimo upływu lat jest on jednym z najpopularniejszych i najsympatyczniejszych misiów.

18 stycznia obchodzimy Dzień Kubusia Puchatka na pamiątkę urodzin jego twórcy – Alana Alexandra Milne’a. Pierwszą książkę o Kubusiu Puchatku wydano 14 października 1926 roku.

Nasza biblioteka również obchodziła to święto. Była to świetna okazja do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z książkami o Kubusiu Puchatku i innych mieszkańcach Stumilowego Lasu. Na dzieci czekały specjalnie wyeksponowane  książki oraz gazetka z wiadomościami o misiu i jego przyjaciołach. W bibliotece szkolnej odbyły się również zajęcia związane z tą tematyką. W tym wesołym dniu dzieci zapoznały się z historią powstania książki o Kubusiu Puchatku. Wysłuchały czytanej przez nauczyciela bajki, a następnie odpowiadały na pytania związane z treścią przeczytanego tekstu. Podczas zajęć plastycznych dzieci tworzyły portrety Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół. Prace uczniów przyozdobiły bibliotekę.

Przygody Kubusia Puchatka od wielu lat niezmiennie bawią, uczą i wychowują. Takie święto to idealna okazja, aby sięgnąć po książkę – zatem obowiązkową lekturą na najbliższe dni są publikacje o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Zapraszamy młodych czytelników do wypożyczania  książek.