Łączmy się jak kropki

17 września br. po raz pierwszy w naszej szkole obchodzono święto kreatywności, znane na całym świecie jako Międzynarodowy Dzień Kropki. W miniony poniedziałek o uczniach naszej szkoły (a także i pracownikach) można było mówić, iż „Jedyneczki” są w kropeczki. Faktycznie kropki były nie tylko na ubraniach, ale i na korytarzach, na drzwiach sal lekcyjnych, w salach – słowem niemal wszędzie. Warto przypomnieć, iż nie jest to święto znaku interpunkcyjnego, lecz kreatywności i odwagi w przełamywaniu barier. W tym dniu cała szkoła wypełniła się kolorami i zabawami na jednej z lekcji. Np w klasie IV d uczniowie układali cechy mające charakteryzować każdego z nich i przyklejali je na palecie, gdzie każda z „farb” stanowiła cechę pożądaną przez ten zespół. Kreatywność była wielka, ale niełatwo będzie sprostać, by spełnić obietnicę, tym bardziej, że klasa jest żywiołowa. Jednak kto nie spróbuje, ten nie będzie wiedział, czy sobie poradzi. W innych klasach ozdabiano drzewa swoimi talentami, przeprowadzano zabawy integracyjne, albowiem ucztowano pod hasłem: „Łączmy się jak kropki”. Wszyscy uczniowie tworzyli obrazki z kropek, starsi bez odrywania ręki od kartki. Było wesoło, kreatywnie i niecodziennie. Warto, by jednak takie działania stały się powszechne.

Skip to content