Jesteśmy już czytelnikami

,, Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Wisława Szymborska

         7 marca 2017 r. w bibliotece SP 1 odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelnika. W baśniowej scenerii na pierwszaków oczekiwały postacie: Czerwony  Kapturek, Kot w Butach,  Królowa Książka, Krasnale, które przygotowały przedstawienie wprowadzające w świat baśni, przekazały też  wiedzę o książce i bibliotece.
Okazało się , że nie tak łatwo zostać czytelnikiem. Uczniowie musieli rozwiązywać zagadki, poznać zasady szanowania książek i zachowania się w bibliotece. Jednak świetnie sobie ze wszystkim poradzili. Na koniec wypożyczyli książki, otrzymali do nich piękne zakładki i słodkie małe ,, co nieco”. Życzymy małym czytelnikom wielu fascynujących przygód w świecie książek.

 

Skip to content