Jedynka z międzynarodowym certyfikatem ,,Zielonej Flagi”

,,Zielona Flaga” jest prestiżowym, międzynarodowym tytułem, który nadawany jest szkołom i placówkom na całym świecie w ramach programu Eco-Schools. Uczestniczy w nim 58 krajów.
Najlepsze w Polsce i na świecie szkoły zmieniają swoje otoczenie i pokazują nam czym jest ekorozwój przez duże „E”. Certyfikaty są przyznawane szkołom na rok szkolny i mają zachęcać do ciągłego doskonalenia i rozwoju działań na rzecz ekorozwoju w szkołach i odnawiania certyfikatu.
Do grona wyjątkowych placówek, dla których ekologia nie kończy się na teorii należy Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gołdapi. Certyfikat za rok 2013/14 ,,Jedynka” otrzymała po raz trzeci na trzy lata. W imieniu swojej placówki certyfikat wraz z symboliczną zieloną flagą odebrała Danuta Boguska i Marzanna Zienda-Pawluczuk. Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 29 września w Krakowie podczas 12 Kongresu Szkół dla Ekorozwoju.

Skip to content