Jak jeleń, żuraw i nietoperz po Mazurach Garbatych wędrowali

Przy wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej Nr 1 odbyła się dzisiaj promocja książki dla dzieci Agnieszki Glapiak „Przyjaciele z Gołdapi, czyli jak jeleń, żuraw i nietoperz po Mazurach Garbatych wędrowali i księgi mądrości szukali”.

Podczas promocji obecni byli m.in. burmistrz Marek Miros, dyrektor biblioteki Mirosław Słapik, który zarazem był redaktorem tego wydania, kierownik Wydziału Oświaty Irena Wojnikiewicz, dyrektorzy innych  szkół i instytucji, radni. Ale przede wszystkim obecni byli uczniowie i przedszkolaki, do których skierowana jest promowana dzisiaj książka.

W czasie spotkania Marek Miros powiedział kilka zdań na temat autorki oraz podziękował za przywiązanie i przyjaźń do Gołdapi i miejsc, które tutaj mamy, a następnie przeczytał fragment książki.

Następnie uczniowie przedstawili krótką część artystyczną, po której zostały wręczone przez Agnieszkę Glapiak i dyrektor szkoły Beatę Karpińską dyplomy i egzemplarz promowanej książki, dzieciom za wykonanie ilustracji, które znajdują się w tej książce oraz za najładniejsze stroje zwierząt związanych z treścią książki. Na koniec spotkania można było nabyć książkę z autografem autorki.

Publikacja została dofinansowana przez  Urząd Miejski w Gołdapi.

Agnieszka Glapiak to dziennikarka prasowa, radiowa i telewizyjna. Kierowała redakcją audycji edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w Telewizji Polskiej. Była dyrektorem Centrum Informacyjnego Rządu premierów: Jerzego Buzka, Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Pochodzi z Wielkopolski, mieszka w Warszawie, a wolny czas spędza na Mazurach.

Źródło: Portal Gołdap Z Bliska

Skip to content