II Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej w Grabowie.

16 listopada w Szkole Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej pod honorowym patronatem burmistrza Gołdapi. W tym dniu uczestnicy konkursu zafundowali słuchającym wiele wzruszeń. Wsłuchując się w we wszystkie prezentowane utwory, można było odkryć historię, która tworzyła i tworzy polską tożsamość. Jury w składzie Mirosław Bobrowski, Robert Magielnicki i Ryszard Dudko miało trudny orzech do zgryzienia, ponieważ poziom prezentowany przez wokalistów był naprawdę wysoki. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi wystąpili w we wszystkich kategoriach wiekowych:
Jakub Sosnowski klasa II c i Andżelika Milewska klasa II a, Julia Tobolska klasa V c, Olivia Popadic klasa V a, Maria Banach klasa VII b i Amelia Święcka klasa VII a. Uczniowie naszej szkoły decyzja jury zajęli następujące miejsca:
Wyróżnienie w kategorii klas I – III – Jakub Sosnowski z piosenką „Idą leśni”
II miejsce w kategorii klas IV- VI – Julia Tobolska z piosenką „Uwierz Polsko”
II miejsce w kategorii klas VII – VIII – Amelia Święcka z piosenką „Cisza – Modlitwa Katyńska”
Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na scenie muzycznej. Organizatorom zaś dziękujemy za zaproszenie i wspaniałą atmosferę . Do zobaczenia za rok.

Skip to content