Happening „Oszczędzasz prąd – chronisz Ziemię”.

14 I 2013r. Klasa IIc z Sp nr 1 w Gołdapi zorganizowała happening pt.: „Oszczędzasz prąd – chronisz Ziemię”. Uczniowie biorą udział w IV edycji konkursu „Planeta Energii” – ogólnopolskiej akcji edukacyjnej organizowanej przez Grupę ENERGA. Uczniowie odwiedzili sklep elektryczny pana Jana Fiszera, który pokazał różne rodzaje żarówek. Zademonstrował doświadczenie z żarówką zwykłą i energooszczędną.
Pan elektryk Andrzej Duchnowski z Zakładu Energetycznego opowiedział skąd bierze się prąd w ich domach, jak oszczędzać energię elektryczną, jak umiejętnie korzystać z urządzeń elektrycznych. Zaprezentował też nowoczesny sprzęt do pomiaru prądu, lampę sodową służącą do oświetlenia ulic i nowoczesny licznik. Uczył dzieci w jakiej sytuacji i w jaki sposób wzywać pogotowie energetyczne, a przede wszystkim jak unikać niebezpieczeństw związanych z prądem. Uczniowie zaprosili i prowadzili dla pięciolatków zajęcia o prądzie elektrycznym.

Skip to content