Dzień Kubusia Puchatka

 Taki dzień obchodzimy 18 stycznia, święto to przypada w rocznicę urodzin  autora książek o Kubusiu Puchatku. Jest to najsłynniejszy i najbardziej lubiany miś na świecie. Z tej okazji w bibliotece SP 1 odbyły się zajęcia czytelnicze. Dzieci zapoznały się z historią powstania książki, wysłuchały jej fragmentu. Pięknie pokolorowały portrety misia o małym rozumku, ale o wielkim sercu. Dowiedziały się, jaką wartością dla bohaterów opowieści o Stumilowym Lesie jest przyjażń. Poznały najsłynniejsze cytaty z utworu np. ,, przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałbym żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie”.

Warto przypomnieć sobie tę lekturę, najlepiej czytając ją wspólnie w rodzinnym gronie .Polecamy!

Skip to content