Tegoroczny DDS „Jedynka” rozpoczęła we wrześniu

Rok 2019/2020 rozpoczęliśmy już wrześniowym Dzień Dobrego Słowa, aczkolwiek z przyczyn od nas niezależnych nie mogliśmy tym razem za bardzo wykorzystać korytarza. Głównie zatem odbywały się wszelkie poczynania w klasach. Tym razem skupiliśmy się na życzliwym uśmiechu i nieplotkowaniu (trochę połączyło się nam to z Międzynarodowym Dniem Kropki, przypadającym w tym roku w niedzielę 15.09.). W piątek trzynastego w klasach porozwieszaliśmy plakaty z dobrymi słowami, ilustracje uśmiechu i hasła typu: stop słownej agresji. Były to m.in. „Z językiem życzliwości nic nie łamie kości”, „Życząc dobrze innemu, zyskujesz samemu”, „Kto poprawny i życzliwy w mowie, ten nigdy nic głupiego nie powie”.Organizatorem była klasa V d, która w ramach projektu DDS i projektu OŚ, dofinansowanego przez Gminę Gołdap, przyswaja sobie i promuje w szkole język życzliwości.                                                                    koordynator Ewa Jurkiewicz

Kategorie wpisu: Aktualności

Comments are closed.

Dzień Nauczyciela w gołdapskiej „Jedynce”

Dzień Nauczyciela w

Co na dużej przerwie wydarzyć się może? Dzień Nauczyciela w […]

Nietypowi goście z wizytą w klasie 0 B

Nietypowi goście z

10 października uczestniczki Słonecznego Domu pod opieką pani Agnieszki Talipskiej […]

Poznajemy świat zawodów.

Poznajemy świat zaw

„Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet […]

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W „JEDYNCE”

EUROPEJSKI DZIEŃ J

26 września w Szkole Podstawowej nr1 z Oddziałami Integracyjnymi im. […]

Europejski Tydzień Kodowania

Europejski Tydzień

Uczniowie naszej szkoły aktywnie realizują na zajęciach zadania związane z […]

Zapytanie ofertowe: Przebudowa nawierzchni placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gołdapi

Zapytanie ofertowe:

Załącznik nr 2 – Projekt budowlany na stronie BIP UM: […]

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęc

Ogłoszenie Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 02.09.2019r. o […]