Tegoroczny DDS „Jedynka” rozpoczęła we wrześniu

Rok 2019/2020 rozpoczęliśmy już wrześniowym Dzień Dobrego Słowa, aczkolwiek z przyczyn od nas niezależnych nie mogliśmy tym razem za bardzo wykorzystać korytarza. Głównie zatem odbywały się wszelkie poczynania w klasach. Tym razem skupiliśmy się na życzliwym uśmiechu i nieplotkowaniu (trochę połączyło się nam to z Międzynarodowym Dniem Kropki, przypadającym w tym roku w niedzielę 15.09.). W piątek trzynastego w klasach porozwieszaliśmy plakaty z dobrymi słowami, ilustracje uśmiechu i hasła typu: stop słownej agresji. Były to m.in. „Z językiem życzliwości nic nie łamie kości”, „Życząc dobrze innemu, zyskujesz samemu”, „Kto poprawny i życzliwy w mowie, ten nigdy nic głupiego nie powie”.Organizatorem była klasa V d, która w ramach projektu DDS i projektu OŚ, dofinansowanego przez Gminę Gołdap, przyswaja sobie i promuje w szkole język życzliwości.                                                                    koordynator Ewa Jurkiewicz

Kategorie wpisu: Aktualności

Comments are closed.

Walentynkowo

Walentynkowo

W Szkole Podstawowej nr 1 w Gołdapi walentynki były obchodzone […]

Międzynarodowy Dzień Poezji – Warsztat Marcowego Wiersza

Międzynarodowy Dzie

21 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Poezji, z tej okazji […]

DZIEŃ OSZCZĘDZANIA ENERGII

DZIEŃ OSZCZĘDZANIA

14 lutego 2020r. nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego […]

Nocne rendes vous z „Krzyżakami”

Nocne rendes vous z

Walentynki to dzień pełen miłosnych westchnień, radosnych spotkań i emocjonalnych […]

Poznajemy pracę elektryka

Poznajemy pracę ele

W dniu 11.02.2020r. uczniowie kl. IIc  spotkali się z elektrykiem […]

Międzynarodowy Dzień Poezji – Warsztat Marcowego Wiersza

Międzynarodowy Dzie

21 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Poezji, z tej okazji […]

Zapytanie ofertowe: Przebudowa nawierzchni placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gołdapi

Zapytanie ofertowe:

Załącznik nr 2 – Projekt budowlany na stronie BIP UM: […]

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęc

Ogłoszenie Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 02.09.2019r. o […]