Piątoklasiści rodzicom, rodzice dzieciom piątej „d”

Ostatnia szkolna środa grudnia 2019 panującego jeszcze roku obfitowała nie tylko w życzenia, ale i w prezenty. Klasa 5 d, wzorem ubiegłego roku, zorganizowała spotkanie wigilijne ze swoimi rodzicami w nowej swojej sali nr 20. Przyprawione potrawami stoły,  pachnące świętami ciasta, a nowinami sianko zachęcały do ucztowania. I tak było w istocie po życzeniach, a przed wspólnym kolędowaniem. 

A potem piątoklasiści wyciągnęli worek spod choinki życzeń znajdującej się obok klasy na korytarzu
i wręczali swoim rodzicom wyciągane z niego ozdobione własnoręcznie butelki, w których mieli autorskie listy
z obietnicami dla swoich rodziców. Ci z kolei zasypali słodyczaminastolatków. Ich wychowawczyni, pisząca te słowa, sięgnęła po drugi worek pełen antystresowych bialutkich bałwanków, z grzywką służącą do czyszczenia klawiatur. To praktyczny prezent dla uczniów od rodziców – dla każdego taki sam, aby poczuli się równi i zintegrowani.  Szkoda, że nie wszyscy byli obecni, w końcu tylko raz w roku w szkole może być takie spotkanie, które zakończyło się oglądaniem nagrania przedstawienia pt. „I mniejszy może wiele”, które miało 2 dni wcześniej w naszej szkole. Dotyczyło niestosowania agresji i zrozumienia każdego, czyli doskonale wpisało się w świąteczny okres przebaczania i zgody.

                                                                                         Wychowawca  kl. 5d

Skip to content