Klasa VI c w Bibliotece Pedagogicznej

28 maja 2019 r. klasa 6c odbyła wycieczkę szkolną do Biblioteki Pedagogicznej mieszczącej się w budynku Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi. Udaliśmy się wraz z nauczycielką języka polskiego – panią Agnieszką Wasilewską oraz bibliotekarką Bogusławą Chałupą. Na miejscu czekała na nas pani Jadwiga Święcka – pracownik biblioteki, która wprowadziła uczniów w świat gazet. Wytłumaczyła, czym jest prasa, na co się dzieli oraz z jaką częstotliwością wydawane są poszczególne jej elementy. Mieliśmy możliwość przeglądnięcia: miesięczników, tygodników i innych materiałów prasowych. Następnie bibliotekarka rozdała karty pracy, które uzupełniliśmy z jej pomocą. Na koniec zajęć pracowaliśmy nad stworzeniem własnego czasopisma, któremu nadaliśmy intrygujący tytuł „Stop Pracom Domowym”.

Była to bardzo pouczająca lekcja, za której zorganizowanie uczniowie kl. VI c składają serdeczne podziękowania.

Zuzanna Zajkowska, Oliwier Smolak

Kategorie wpisu: Aktualności

Napisz komentarz


Bezpieczna droga do szkoły

Bezpieczna droga do

13 września 2019 uczniowie naszej szkoły spotkali się z Tomaszem […]

Tanecznym krokiem w krainie fit i dobrych manier

Tanecznym krokiem w

„Zatańcz z Klasą w stylu fit”. 9 IX 2019 r.  […]

Zapytanie ofertowe: Przebudowa nawierzchni placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gołdapi

Zapytanie ofertowe:

Załącznik nr 2 – Projekt budowlany na stronie BIP UM: […]

Zapytanie ofertowe: Przebudowa nawierzchni placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gołdapi

Zapytanie ofertowe:

Załącznik nr 2 – Projekt budowlany na stronie BIP UM: […]

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęc

Ogłoszenie Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 02.09.2019r. o […]