Jest ogród!

Symbolicznego, nie przecięcia a rozwiązania zielonej wstążki, a tym samym otwarcia Edukacyjnego Ogrodu, który powstał w ramach projektu o tej samej nazwie przy Szkole Podstawowej Nr 1, dokonali dyrektor szkoły Beata Karpińska oraz prezes Gołdapskiego Funduszu Lokalnego Zbigniew Mieruński.

Ale zanim to nastąpiło,  Beata Karpińska podziękowała wszystkim, dzięki którym udało się zrealizować te działania. A byli to: Zbigniew Mieruński, inicjatorki całego przedsięwzięcia – Anna Jastrzębska i Danuta Boguska, wykonawca Zbigniew Czuper, Gołdapskie Stowarzyszenie Pszczelarzy, a reprezentujący je Józef Giełażys zaproponował podczas otwarcia postawienie wiosną ula w ogrodzie. Podziękowania także były w kierunku rodziców, dzieci i pani księgowej.

Następnie głos zabrał Zbigniew Mieruński: Jak pani dyrektor mówi, że współpracuje ze Stowarzyszeniem Pszczelarzy, z Nadleśnictwem, z rodzicami, to moje serce się raduje, ponieważ jest to główne założenie tego programu. Program ma powodować właśnie to, że ludzie lokalnie ze sobą współpracują, tworzą rzeczy, które maja służyć dla wszystkich, wyzwalają też energię społeczną. Ja chciałem tylko pogratulować inicjatywy, podziękować  za tak fajną realizację i zachęcam do dalszej współpracy.

Po symbolicznym otwarciu na wszystkich czekał ekologiczny poczęstunek, a uczniowie biorący udział w konkursie na plan ogrodu otrzymali dyplomy z rąk prezesa GFL.

Projekt zakładał przygotowanie miejsca do prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu oraz założenie ogrodu przyszkolnego, a celem było stworzenie przyjaznego i bezpiecznego miejsca dla dzieci na otwartej przestrzeni i stworzenie ostoi dla pszczół. I udało się.

Projekt został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Gołdapskiego Funduszu Lokalnego, Gminy Gołdap, Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi, Banku BGŻ Oddział w Gołdapi – realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Gołdapski Fundusz Lokalny.

stopka sponsorów

Kategorie wpisu: Aktualności, Edukacyjny Ogród

Napisz komentarz


Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czyteln

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona […]

Dzień Dobrego Słowa

Dzień Dobrego Słow

Marcowy Dzień Dobrego Słowa w gołdapskiej jedynce na Mazurach Garbatych […]

Ogłoszenie

Ogłoszenie

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja […]

Język ojczysty w czwartej „d”

Język ojczysty w cz

Miesiąc luty to nowy semestr w szkołach i wraz z […]

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzie

M             Po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy […]

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Naro

14 października (wtorek) – ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ JEST TO DZIEŃ WOLNY […]

Witaj szkoło!

Witaj szkoło!

Informacja na temat godzin rozpoczęcia roku szkolnego w dalszej części […]

SZKOLNE KOŁO PRZYJACIÓŁ DZIECI AFRYKI

SZKOLNE KOŁO PRZYJA

Współpracujemy z Fundacją Dzieci Afryki Nasze cele to: zachęcanie do […]

Lekcja wspomnień – jubileusz „Jedynki”

Lekcja wspomnień -

Miło nam poinformować, że 24 maja 2013r. Szkoła Podstawowa nr […]