Atrakcyjnie i nowocześnie – tak również się uczymy

W ramach projektu „Dobre życie – zdrowe życie” uczniowie klasy VI b  ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi wyjechali na „Zieloną Szkołę” do urokliwie położonego miejsca, jakim jest Stadnina Koni w Żarnowie k. Augustowa. Prócz doskonałej zabawy i aktywnego wypoczynku zadbano o walory edukacyjne. Dzieci miały zapewniony bezpośredni kontakt z przyrodą i optymalne warunki do wielostronnego  działania oraz  poznawania środowiska przyrodniczego. Zajęcia uaktywniły zdolności i zainteresowania dzieci, rozbudziły ciekawość poznawczą, a także doskonaliły umiejętności współpracy w zespole. Każdy uczeń miał okazję przeżyć sukces. Szczególną atrakcją była nauka jazdy konnej oraz elementy hipoterapii.

Autorką i realizatorką projektu jest Anna Jastrzębska, pedagog szkolny i wychowawczyni klasy VI b

 

Projekt został dofinansowany przez Burmistrza Gołdapi w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Gołdap na rok 2018.

 

Skip to content