Znakomity występ naszych recytatorów

15 marca w finałowym etapie regionalnym XV Konkursu Recytatorskiego im. Wacława Klejmonta pt. „Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny” w Olecku naszą szkołę reprezentowało aż czworo uczniów, laureatów konkursu powiatowego.

Starsi uczestnicy prezentowali dwa utwory – poety współczesnego i dzieło twórcy mazurskiego z XIX wieku i do połowy XX wieku, a młodsi jeden wybrany utwór.

W kategorii klas VII – VIII szkół podstawowych znakomicie wypadła Natalia Szymanek i zajęła II miejsce za recytację wierszy Krzysztofa Szatrawskiego „Z zamkniętymi oczami i Adolfa Jallika „Żołnierz z wojny”.
Tym samym, weźmie udział w wieńczącym konkurs koncercie laureatów w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” w Olecku.

W kategorii klas V-VI wyróżnienie zdobyła Anna Hurec prezentując utwór Mirosława Słapika pt. „Ognisko”.

Serdecznie gratulujemy Natalce i Ani pięknego występu przynoszącego chlubę naszej szkole. Mamy nadzieję, że swój talent recytatorski będą dalej rozwijać.

Dokładną relację z przebiegu konkursu i zdjęcia można znaleźć pod adresem: http://gazetaolecka.com/2019/03/16/wyniki-regionalnego-konkursu-recytatorskiego-im-waclawa-klejmonta-pt-poeci-pogranicza-warmii-mazur-i-suwalszczyzny/

Danuta Bartos, Agnieszka Wasilewska

Skip to content