Zajęcia z Photonem

20 kwietnia dzieci z grup 0 b i 0 c uczestniczyły w zajęciach, które poprowdziły wraz z nauczycielką informatyki, uczennice uczęszczające na kółko programowania w ramach Laboratoriów Przyszłości. Hasłem przewodnim była nauka kodowania i programowania poprzez zabawę. Zabawa ta uatrakcyjniona była przy wykorzystaniu robota Photon. Dzieci programowały go za pomocą aplikacji Photon edu. Poprzez zadania stawiane Photonowi określały jego ruch, wydawanie dźwięku czy zmianę czułek na wyznaczony kolor.

Photon to interaktywny robot edukacyjny, który wprowadza dzieci w świat nowych technologii. Wspiera  w rozwoju podstawowych umiejętności naszych czasów.  Na etapie edukacji przedszkolnej, zajęcia z robotem Photon pomagają rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową i manualną maluchów. Tym samym polepszają ich orientację przestrzenną, uczą  planowania, przewidywania. Dzieci nabywają wszystkie te umiejętności podczas dobrej zabawy.

Ucząc się kodowania dzieci spędzają czas w sposób wartościowy i rozwijający. 

Skip to content