Zadbaj o dobry klimat

Dlaczego warto chronić klimat? Dlatego, by zarówno my, jak i przyszłe pokolenia, znały nasza planetę taką, jaka jest obecnie. Najwięcej możemy zdziałać w swoim domu, miejscu pracy, czy szkole, gdyż to nasz styl życia, bezpośrednio lub pośrednio, ma największy wpływ na środowisko.

Uczniowie naszej szkoły, podczas akcji edukacyjnej „Zadbaj o klimat”, zaprezentowali proste zasady, dzięki którym możemy zmniejszyć nasz „ślad ekologiczny”. Nawoływali do oszczędzania wody, racjonalnego wykorzystania i właściwego wyboru sprzętu AGD i RTV, rzadszego korzystania z samochodów, odżywiania w zgodzie z naturą, racjonalnego wykorzystania papieru, segregacji i utylizacji niebezpiecznych odpadów. Szczególną uwagę, ze względu na wzmożony okres zakupów, zwrócili na wybór produktów oznaczonych eko-znakami i unikanie produktów nadmiernie opakowanych oraz niepotrzebnych przedmiotów.

Skip to content