Zabawa w programowanie – sekwencje, algorytmy, pętle

 

Uczniowie klasy IIc z Jedynki brali udział w  dodatkowych zajęciach  „Zabawa w programowanie” realizowanych w ramach innowacji pedagogicznej. Celem zajęć było dostosowanie kształcenia do zmian wynikających z postępu naukowo-technicznego oraz nabycie przez uczniów umiejętności kreatywnego i świadomego wykorzystania technologii informatycznej w realizacji własnych pomysłów. Sekwencje, algorytmy, pętle i debugowanie , to już są dobrze znane   pojęcia drugoklasistom. W trakcje zajęć uczniowie uczyli się  współpracować z innymi, rozwijać umiejętność rozwiązywania problemów i wytrwać przy rozwiązywaniu trudnych zadań, tworzyli własne interaktywne   historyjki. „Każdy może się nauczyć kodowania ”- zapraszam na stronę www.code.org

Ewa Szorc

Skip to content