Za nami pierwszy miesiąc Laboratoriów

 Może się wydawać, że sztuka tkactwa odeszła już w niepamięć i mało kto wie, jak zabrać się za ten temat. Jednak w naszej szkole młodzi rzemieślnicy z wielkim zaangażowaniem mają możliwość rozwijania nowych pasji. Przeplatanie wełny między osnową w świecie wielu bodźców, to przestrzeń, w której można znaleźć ukojenie  i głęboki oddech.

 Kiedy to się dzieje? Na lekcjach i po lekcjach w  ramach projektu Laboratoria przyszłości mającego na celubudowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Jest to świetna nauka i zabawa, gdy uczniowie poznają nowy sprzęt, czy eksperymentują z klockami Lego Education.  Powstały pierwsze twórcze konstrukcje z klocków, które zostały  zaprogramowane.  Testowanie ich działania, odkrywanie możliwości wprowadzania zmian przynosi wiele satysfakcji.

 A to dopiero początek nowych umiejętności. Czeka nas jeszcze nauka kompetencji audio-wizualnych, doskonalenie umiejętności technicznych związanych z prowadzeniem vlogów, wywiadów i wideorozmów, praca z lutownicą, nauka szycia na maszynie, programowanie robotów edukacyjnych photon, obsługa drukarki 3D i wiele innych.

https://youtube.com/shorts/8igWvhYgRNM?feature=share

Skip to content