Z wizytą w Muzeum Ziemi Gołdapskiej

Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci- w myśl tej zasady dzieci dzieci z grup 6 latki A i B  poznawały historię naszego miasta. 25 kwietnia wybrały się na wycieczkę do Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. Mariana Ratasiewicza. Przywitała nas Pani Anna Falińska, która w bardzo ciekawy sposób przeprowadziła dzieciom krótką lekcję historii. Na początku dzieci dowiedziały się kim byli Jaćwingowie i poznały historię powstania Gołdapi. Następnie przybliżona została postać założyciela muzeum i to po co potrzebne nam jest takie miejsce. W dalszej części tej ciekawej lekcji dzieci poznały sposób robienia masła, mąki,  przędzenia lnu, pieczenia chleba. Zobaczyły ciekawą kolekcję kamieni zbieranych przez założyciela muzeum. Na uwagę zasługuje fakt, iż niektóre dzieci znały nazwy przedmiotów zgromadzonych w muzeum za co należą się ogromne podziękowania rodzicom, że opowiadają pociechom o tym jak było kiedyś.

Skip to content