Z wizytą w Bibliotece Publicznej

9 maja uczniowie klasy Va wraz z nauczycielką Panią Danutą Bartos, złożyli wizytę w Bibliotece Publicznej w Gołdapi. Celem wycieczki było poznanie historii książki.

Podczas odwiedzin w bibliotece uczniowie obejrzeli interesującą prezentację, rozwiązali test podsumowujący zdobytą wiedzę. Następnie poznali czytelnię i dowiedzieli się z jakich wydawnictw można w niej skorzystać i jak należy zachowywać się w tym miejscu.

Z kolei przeszli do działu zbiorów specjalnych, gdzie zwrócili uwagę na półki pełne filmów, e-booków, gier planszowych, a także archiwalnych numerów lokalnej gazety i wydawnictw poświęconych naszemu miastu.

Wycieczka była udana, gdyż wielu uczniów zadeklarowało się, że wróci do biblioteki, aby stać się użytkownikami jej zbiorów.

 

Skip to content