Z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej

21 kwietnia udaliśmy się do Biblioteki Pedagogicznej w Gołdapi. Wycieczka odbyła się w celu poszerzenia wiedzy na temat gazet i czasopism.

Gdy znaleźliśmy się w czytelni, mój wzrok przykuły półki pełne kolorowych publikacji.

Bibliotekarka omówiła podział czasopism i gazet ze względu na częstotliwość ukazywania się, przewidywanego odbiorcę oraz treści zawarte na ich łamach. Mówiła o historii tych wydawnictw. Mogliśmy też tę wiedzę sprawdzić, przeglądając różne tytuły.

Po zajęciach trafiliśmy na kiermasz książki używanej odbywający sie w Bibliotece Publicznej z okazji przypadającego 23 kwietnia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Koledzy starali się znaleźć coś dla siebie, gdyż książki można było otrzymać bezpłatnie. Przechodząc, zwróciliśmy również uwagę na interesującą wystawę obrazów gołdapskiego twórcy K. Szczerby.

Wycieczka do biblioteki jest zawsze niezwykłym przeżyciem, gdyż dzieje się tu bardzo dużo. Wiem, że jeszcze nieraz do niej wrócę.

Agata Borawska kl. VIa

Skip to content