Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości…

9 listopada klasa VIIb wraz z wychowawczynią panią Danutą Bartos uczestniczyła w spotkaniu z sierż. Franciszkiem Jurgielewiczem weteranem walk w Afganistanie zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Gołdapi w ramach obchodów zbliżającej się rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Młodzież z wielkim zainteresowaniem obejrzała prezentację multimedialną i wysłuchała prelekcji na temat patriotyzmu, ofiarności i męstwa Polaków dążących do wyzwolenia po 123 latach zaborów.

W drugiej części spotkania Pan Franciszek Jurgielewicz opowiadał o żołnierzach służących na misjach zagranicznych w Afganistanie, Iraku i Kosowie. Prowadzący przybliżył wszystkim ideę misji, których był uczestnikiem, ciekawie ilustrował swój wykład pokazem zdjęć i filmem. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda życie żołnierza na misji, jak ciężka i niebezpieczna jest ta służba.

Spotkanie zakończyło się miłym akcentem – wszyscy zostali poczęstowani „cebularzem” – bułeczką drożdżową z farszem cebulowym, która podobno była popularna na terenach dawnych Prus, jak poinformowała prowadząca spotkanie.

Skip to content