Wycieczka do Druskiennik

12 czerwca uczniowie klasy 8a i 7b mogli przekonać się, jakie atrakcje oferują Druskienniki na Litwie. Miasteczko położone nad Niemnem w malowniczym otoczeniu lasów. W programie wycieczki znalazły się: spacer „aleją ku słońcu”, ratusz, kościół Matki Bożej Szkaplerznej, niebieska cerkiew – Cerkiew Ikony Matki Bożej – najstarszy przykład drewnianej architektury w Druskiennikach. Podczas spaceru młodzież zatrzymała się przy ławeczce Józefa Piłsudskiego, znajdującej się przy deptaku nad Niemnem. Przejazd kolejką linową oraz pobyt na tarasie widokowym Snow Areny ukazał nam piękno Druskiennik. Podziwialiśmy przepiękny widok na uzdrowisko, na Niemen, na bezkresne lasy sosnowe….W parku Grutas zwiedziliśmy Muzeum Pomników Socjalizmu-unikatowej ekspozycji pod otwartym niebem. Znajduje się tam również zoo i plac zabaw. Na koniec wycieczki uczniowie odwiedzili największy park linowy na Litwie.

Skip to content