Wspomnienia z wycieczki do Wilna

 

W maju odbyła się jednodniowa wycieczka do Wilna, w której uczestniczyło 50 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi. Wycieczkę zorganizowały: Martyna Gołębicka, Edyta Olszewska, Iwona Mor – Iwanicka i Marzena Zienda – Pawluczuk. Wycieczka doskonale połączyła możliwość poznania ważnych dla Polski miejsc – symboli narodowych      z wypoczynkiem i pięknymi pejzażami. Uczniowie mogli zobaczyć  Cmentarz na Rossie, Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej, kościół św. Piotra i Pawła, Górę Zamkową, zwiedzić Muzeum Adama Mickiewicza. Z wieży telewizyjnej wszyscy mogli podziwiać piękne widoki, ujrzeć z „lotu ptaka” Wilno. Po zwiedzaniu cała grupa udała się do restauracji na tradycyjny obiad– cepeliny litewskie. Pilotem wycieczki był pan Kamil Cybulski, któremu serdecznie dziękujemy. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że wycieczka była bardzo ciekawa i udana.

Skip to content