Wakacje tuż, tuż…

Przedsmakiem wakacyjnych wyjazdów dla uczniów klas IV I V ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gołdapi stała się jednodniowa wycieczka po Mazurach.9 czerwca autokar zawiózł nas do portu w Rucianem – Nidzie, gdzie na statku Faryj odbyliśmy rejs po Jeziorze Nidzkim. Podziwialiśmy piękno przyrody i różnorodność ptactwa w pobliżu wyspy ptasiej. Potem udaliśmy się do Leśniczówki Pranie, aby zwiedzić muzeum autora „Kroniki Olsztyńskiej” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Zachwyciła nas atmosfera tego miejsca. Następnie poszukiwaliśmy śladów Galindów na półwyspie u ujścia rzeki Krutyni do jeziora Bełdany. Ubrany w skóry przewodnik ciekawie opowiadał o życiu i zwyczajach wymarłego plemienia. Z podziwem przyglądaliśmy się rzeźbom rozrzuconym po parku. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Świętej Lipce, aby zwiedzić barokowy kościół – Sanktuarium Maryjne i wysłuchać koncertu wykonanego na zabytkowych organach z końca XVIII wieku. Duże wrażenie zrobiły poruszające się figury.Był to dzień pełen wrażeń i niecodziennych przeżyć, wszyscy mieliśmy okazję bliżej się poznać.

Skip to content