UCZESTNICY PROJEKTU NA WYCIECZCE

      W ramach realizacji projektu profilaktycznego „Zdrowo żyje – dobrze czynię” uczniowie kl. Va i V b dzień 19 maja spędzili   w Białymstoku i Tykocinie.

Najpierw w Białostockim Teatrze Lalek obejrzeli spektakl pt. „Pinokio”. Niezwykłe przygody drewnianego pajaca zostały przedstawione bardzo atrakcyjnie. Zachwyt budziły nie tylko różnego rodzaju lalki, ale także muzyka na żywo w wykonaniu artystów z Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Kolejnym punktem było zwiedzanie Muzeum Wojska z przewodnikiem. Wiedza o I i II wojnie światowej podana w atrakcyjny sposób wzbudziła zainteresowanie dzieci. Z kolei uczniowie zwiedzali miasto pieszo udając się do parku, w którym znajduje się niewielki zwierzyniec. Po obiedzie pojechali do oddalonego o około 30 km od Białegostoku Tykocina. Tu z kolei zwiedzali zrekonstruowany Zamek Królewski Zygmunta Augusta, w którego podziemiach znajduje się wystawa muzealna. Podziwiali panoramę okolicy z wieży więziennej będącej najwyższym punktem widokowym oraz wzięli udział w Lekcji Żywej Historii. Trochę zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do Gołdapi.

     Projekt realizowany jest w ramach „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Gołdap na rok 2016” i otrzymał dofinansowanie Burmistrza Gołdapi.

 

Skip to content