Tradycyjnie w mikołajki poznajemy bliżej szlaki patrona gołdapskiej „Jedynki”

6 grudnia mają imieniny Mikołaje, w tym patron naszej szkoły. Już drugi rok solenizant (w jego imieniu organizatorzy, czyli SU) zaprasza uczniów na imprezę – oczywiście w przenośni, bo tak naprawdę to uczniowie muszą odgadnąć do jakiego miasta są zapraszani. Okazało się, że gości przybyło, czyli jest więcej zgłoszonych klas. Świetnie, albowiem jest to doskonały sposób na poznawanie miejsc, w których bywał Mikołaj Kopernik.

W ubiegłym roku imieniny odbywały się w Ferrarze, a zwyciężyły dwie klasy czwarte „a” i „d”, które otrzymały w nagrodę długopisy z wizerunkiem szkolnego patrona. Kto jest zwycięzcą w tym roku? Na razie tajemnica, albowiem ogłoszenie wyników nastąpi tradycyjnie w lutym na urodzinach Mikołaja Kopernika. Można jednakże już zdradzić, że solenizant zaprosił w tym roku do rodzimego Krakowa.

Opiekun SU Ewa Jurkiewicz

Skip to content