Tegoroczny DDS „Jedynka” rozpoczęła we wrześniu

Rok 2019/2020 rozpoczęliśmy już wrześniowym Dzień Dobrego Słowa, aczkolwiek z przyczyn od nas niezależnych nie mogliśmy tym razem za bardzo wykorzystać korytarza. Głównie zatem odbywały się wszelkie poczynania w klasach. Tym razem skupiliśmy się na życzliwym uśmiechu i nieplotkowaniu (trochę połączyło się nam to z Międzynarodowym Dniem Kropki, przypadającym w tym roku w niedzielę 15.09.). W piątek trzynastego w klasach porozwieszaliśmy plakaty z dobrymi słowami, ilustracje uśmiechu i hasła typu: stop słownej agresji. Były to m.in. „Z językiem życzliwości nic nie łamie kości”, „Życząc dobrze innemu, zyskujesz samemu”, „Kto poprawny i życzliwy w mowie, ten nigdy nic głupiego nie powie”.Organizatorem była klasa V d, która w ramach projektu DDS i projektu OŚ, dofinansowanego przez Gminę Gołdap, przyswaja sobie i promuje w szkole język życzliwości.                                                                    koordynator Ewa Jurkiewicz

Skip to content