TEG -śniadanie w VIII C

Uczniowie klasy VIII C podczas angielskiego śniadania zastanawiali się – Jak mogę wpłynąć na polepszenie świata, jak go uratować?

1. Aby pomóc dla świata noszę maseczki wielokrotnego użytku, żeby było mniej śmieci na ziemi.

2. Segreguję śmieci.

3. Żeby nie marnować wody, biorę prysznic zamiast kąpieli.

4. Przed wyjściem z domu odłączam rzeczy elektroniczne, w celu oszczędzenia prądu.

5. Będę jeździł komunikacją miejską albo rowerem, po to, żeby zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza.

6. Na zakupy biorę torbę wielokrotnego użytku.

7. Biorę udział w akcjach mających na celu ochronę środowiska.

8. Kiedy potrafię daję drugie życie starym i popsutym przedmiotom.

„Według mnie, jednym z najskuteczniejszych sposobów na ochronę środowiska jest dialog ze społecznością, ukazujący realia niszczącej się planety i tragiczne konsekwencje spowodowane brakiem działań. Takim gestem poruszamy odbiorców oraz motywujemy ich do ochrony otaczającego nas świata. Warto pamiętać, że nic nie zdziałamy bez rzetelnych czynów. Segregacja śmieci, oszczędzanie wody (na przykład poprzez wybór prysznica zamiast kąpieli) czy prądu (wyłączanie światła w nieużywanych przez nas pokojach) jest banalnie proste i co najważniejsze – dzięki nim dbamy o planetę.” Hanna

Skip to content