Święto poezji regionalnej

16 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gołdapi odbyły się szkolne eliminacje do IX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Wacława Klejmonta.

Celem konkursu jest ocalenie od zapomnienia poezji dawnych twórców regionalnych oraz uwrażliwienie młodzieży na piękno współczesnego słowa pisanego.

Uczniowie klas szóstych recytowali wybrany wiersz poety współczesnego lub utwór poety mazurskiego od XIX w. do piątej dekady XX w.

Jury w składzie Lilla Romaniuk, Agnieszka Wasilewska i Bogusława Chałupa oceniało recytacje biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworów oraz ogólny wyraz artystyczny prezentacji.

I miejsce – Sylwia Anuszkiewicz kl. VIc

II miejsce – Adam Wołos kl. VIa

III miejsce – Maja Laskowska kl. VIb

Recytacjom z uwagą przysłuchiwali się także uczniowie klas VIa i VIc, którzy docenili interpretację wiersza Z. Kozłowskiego „Boże, cóż na nas przepuszczasz! czyli: Biada nam Mazurom” w wykonaniu Adasia Wołosa i przyznali koledze Nagrodę Publiczności.

Laureaci eliminacji szkolnych wezmą udział w powiatowym finale konkursu, który odbędzie się 22 kwietnia 2016 r. o godz. 10.00 w Bibliotece Publicznej w Gołdapi.

Dzisiejszy konkurs przygotowała pani Danuta Bartos.

Skip to content