ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

22 marca w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gołdapi
obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ WODY.
      Włączyliśmy się w kampanię edukacyjną Polskiej Akcji Humanitarnej „Daj Znak Wodny!”
W ramach akcji nauczyciele przeprowadzili z uczniami w okresie 22.03.- 26.03.21r. następujące działania:

1. Nauczyciele informatyki – Wodny Quiz PAH na platformie Kahoot! ,

2. Wychowawcy klas omówili temat dostępu do wody w różnych krajach na świecie na podstawie materiałów ze strony PAH,

3. Chętne klasy mogły wesprzeć finansowo akcję budowy studni w Somalii, także kupując gadżety ze sklepiku PAH: silikonowe opaski i kolorowe naklejki o wodzie. Uzyskane pieniądze w całości zostały przekazane PAH.

     Uczniowie starszych klas obejrzeli online spektakl „Sprawa wody – kto nam ją kradnie?” przygotowany w ramach Programu Edukacyjnego „Aktywni Błękitni” przez Wody Polskie pod patronatem m.in. MEiN oraz KO w Olsztynie.

A. Wasilewska i D. Bartos

Skip to content