Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W naszej szkole obchody VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia rozpoczęliśmy dwa dni wcześniej. Rozwiesiliśmy na korytarzach informacje o wydarzeniu oraz na drzwiach sal lekcyjnych plakaty wykonane przez uczniów, które zachęcały wszystkich do przypomnienia i utrwalenia tabeli mnożenia i dzielenia. Przez dwa dni dzieci mogły przepytywać się z podanych przykładów. W dniu finałowym już od rana wybrani przez koordynatorów egzaminatorzy stali w drzwiach witając uczniów, rodziców i nauczycieli a zarazem przepytując z tabliczki mnożenia. Wszyscy, którzy odpowiedzieli poprawnie na 5 pytań wylosowanych, otrzymywali naklejkę ” Eksperta tabliczki mnożenia 2018″. Nasi egzaminatorzy wchodzili również na lekcje i sprawdzali  znajomość tabliczki mnożenia uczniów oraz nauczycieli. Z godziny na godzinę przybywało ekspertów tabliczki. Apel inaugurujący Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbył się 1 października na sali gimnastycznej. Klasy IV -VII na drugiej godzinie lekcyjnej  uczestniczyły w Szkolnym Turnieju Tabliczki Mnożenia. Uczniowie całymi klasami brali udział w licznych konkurencjach, chętnie angażowali się w powierzone im zadania. Tu nie było przegranych. Każda klasa otrzymała dyplom za uczestnictwo w turnieju i nagrodę. Imprezę prowadziły panie koordynatorki całej akcji: Martyna Gołębicka, Iwona Mor – Iwanicka, Alicja Komorowska.

Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki, przypomnienie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była również okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka.

Skip to content