Światowy Dzień Niedźwiedzia Polarnego

Dzień Niedźwiedzia Polarnego –zastanów się, jak powstrzymać globalne ocieplenie, a tym samym uratować te zagrożone wyginięciem zwierzaki.

Zmiana klimatu grozi niedźwiedziom polarnym śmiercią głodową przez skracanie ich sezonu łowieckiego. Poprzez szybkie topnienie arktycznego lodu niszczone są ich naturalne siedliska.

„Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody zalicza niedźwiedzie polarne do zwierząt zagrożonych wyginięciem z powodu globalnego ocieplenia. Jak szacują specjaliści, jeśli liczba dni, podczas których wody w Arktyce nie są pokryte lodem wzrośnie z obecnych 150-160 rocznie do 170, populacja niedźwiedzi polarnych może zmniejszyć się nawet o 40 proc. Eksperci zauważyli też, że rodzi się coraz mniej młodych i są one coraz gorzej odżywione. Wszystkiemu winne jest ocieplanie się klimatu, ponieważ niedźwiedzie mają do przebycia coraz większą odległość do lądu i coraz częściej zdarza się, że nie mają sił, aby do niego dotrzeć”.

Wy też możecie uratować  niedźwiedzie.

Wystarczy, że będziecie  robić wszystko, aby zatrzymać globalne ocieplenie:

– w czajniku elektrycznym gotujmy tylko tyle wody, ile potrzebujemy

– temperaturę w domu zmniejszmy chociaż o pół stopnia Celsjusza

– samochód chociaż raz w tygodniu zamieńmy na rower

– żarówki i inne sprzęty domowe wymieńmy na energooszczędne

– zasadźmy drzewko, które będzie nam przypominało, aby troszczyć się o środowisko

– na noc wyłączajmy urządzenia elektryczne z prądu

– możemy wesprzeć kampanię Uratuj Arktykę

„Oszczędzajcie energię elektryczną” – to hasła ulotek rozdawanych przez klasę 1c , która zorganizowała obchody Dnia Niedźwiedzia Polarnego.

Skip to content