Sukces uczniów SP1 w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej

Uczniowie naszej szkoły osiągnęli niemałe sukcesy w tegorocznej XIII Olimpiadzie Ekologicznej Szkół Podstawowych RWJM odbywającej się pod hasłem „Klimat i odnawialne źródła  energii – czy na pewno wszystko wiem?”.

W pierwszej dwuetapowej części konkursu polegającej na napisaniu  testów wiedzy oraz wykonaniu pracy związanej z tematyką odnawialnych źródeł energii wzięło udział 700 uczniów. Ta część konkursu pozwoliła wyłonić 60 uczniów, którzy mogli wziąć udział w drugiej części konkursu w Orzyszu.

Wśród finałowej 60-tki znalazło się troje uczniów SP1. W Orzyszu SP1 reprezentowali Bartosz Borys, Jakub Sewioło i Jakub Śniczewski.

Podczas wyjazdowych zmagań uczestnicy pisali test, który wyłonił dwunastkę najlepszych uczniów. Szczęśliwcy, którzy zakwalifikowali się do ścisłego finału odpowiadali ustnie na pytania konkursowe.

Świetne wyniki osiągnął Jakub Sewioło, który zakwalifikował się do ścisłej dwunastki i ostatecznie zajął szóste miejsce.

Skip to content