Spotkanie z poezją

   19 uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej nr1 w Gołdapi wzięło udział w eliminacjach szkolnych czternastej edycji Konkursu Recytatorskiego im. Wacława Klejmonta „ Cudze chwalicie, swego nie znacie…” Poeci pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny.

Recytacje oceniła komisja konkursowa w składzie:  p. Beata Karpińska, p. Bogusława Chałupa i p. Anna Jastrzębska.

Zgodnie z regulaminem konkursu szóstoklasiści zaprezentowali jeden utwór poety regionalnego. Wśród wybranych autorów znaleźli się  Anna Szarejko, Maria Zientara- Malewska, Zbigniew Chojnowski oraz gołdapianie, Mirosław Słapik i Piotr Jankowski.

Pierwsze miejsce zajęła Emilia Stankiewicz z klasy VIc za wiersz Anny Szarejko „Chciałabym”, drugie Kinga Wałejko z kl. VId, która recytowała utwór Zbigniewa Chojnowskiego pt. „Jabłka ugryzionego zapach” , a trzecie Krzysztof Sofiński za prezentację wiersza Marii Zientary – Malewskiej „Matka”.

Wyróżnione zostały uczennice Olga Oszmiańska z kl. VId oraz Ola Kasprzak z kl. VIc.

Zwycięzcy wezmą udział w kolejnym, powiatowym etapie konkursu, który odbędzie się 10. 03. 17r.
w Bibliotece Publicznej w Gołdapi.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy dobrego przygotowania i wzruszających prezentacji, a nagrodzonym życzymy dalszych sukcesów recytatorskich    w kolejnych etapach konkursu.

Dzisiejszy konkurs przygotowała Agnieszka Wasilewska.

Skip to content