Spotkanie z poetką

25 października 2023 r. w ramach realizacji zadań projektu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” w naszej szkole uczniowie klas V c i VIII a spotkali się z poetką panią Ewą Jurkiewicz, piszącą pod pseudonimem Ewa Ewelina. Jest ona autorką tomiku wierszy „Na gałęzi  losu”, jej publikacje ukazały się na łamach pism czy też w zbiorku poezji miłosnej. Na marginesie warto zaznaczyć, iż nasz gość to emerytowana nauczycielka języka polskiego gołdapskiej „Jedynki”, ale mimo tego faktu, nie wszyscy wiedzieli, że tworzy wiersze.

Pani Ewa spotkanie rozpoczęła od warsztatu, podczas którego uczniowie tworzyli wiersz, uzupełniając luki w otrzymanym tekście, nieco potem układali utwór poetycki z przygotowanych wersów. Najstarsi z uczestników spotkania wzięli udział w zajęciach warsztatowych, podczas których mieli możliwość zabawy słowami i wykazania się pomysłowością literacką. To dobry wstęp do poznania wierszy autorki.

Podczas spotkań pani Jurkiewicz nie tylko recytowała wybrane utwory, w tym najnowszy z bieżącego roku, ale i opowiedziała o pierwszych próbach twórczych, mających miejsce w czasie, gdy siedziała w szkolnej ławce, nie za katedrą. Młodzi poznali źródła inspiracji poetki i otrzymali przestrogę, by nie zgadywać „co autor miał na myśli”, bo tego nigdy się nie wie…

Spotkania przebiegały w miłej, sympatycznej atmosferze i stanowiły dla uczniów niezapomnianą lekcję języka polskiego. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w kreatywnych zajęciach. Co więcej, niektórzy z piątoklasistów zaraz po spotkaniu pobiegli do szkolnej biblioteki po tomik z wierszami pani Ewy Eweliny. Niestety, nie posiadamy go, a wznowień – jak na razie – brak.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za ciekawe zajęcia literatury i z niecierpliwością czekamy na kolejne wiersze.

Skip to content