SP 1 w kreatywnej jedenastce najlepszych w Polsce i Polonii

W Toruniu odbywają się spotkania w ramach Światowego Kongresu Kopernikańskiego, a na jedno z wydarzeń zaproszono przedstawicieli gołdapskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika –
konkretnie na podsumowanie programu „Szkoła Przyjaciół Kopernika”. Warto podkreślić, iż spośród 152 szkół w Polsce i Polonii, które otrzymały certyfikat przyjaźni, tylko 11 najlepszych i najkreatywniejszych otrzymało takie zaproszenie do miasta narodzin polskiego astronoma. To zaszczyt, tym bardziej, iż udział w tym przedsięwzięciu zarejestrowało 250 szkół. Miło było odebrać zasłużone nagrody i słowa uznania, co zapewne potwierdzi obecna na kongresie 15 września wicedyrektor SP 1 Marzanna Zienda-Pawluczuk. Było tam wiele osobistości, w tym przedstawiciele MENiS, kuratorzy z wielu polskich miast, ludzie nauki z wyższych uczelni i organizacji, władze Torunia i uczniowie, i nauczyciele, laureaci konkursów.

Program zakładał różnorodne działania, które gołdapscy uczniowie wykonywali w minionym roku szkolnym pod kierunkiem zespołu nauczycieli. Nad całością czuwała, wraz ze mną, Aneta Waraksa. Jeszcze raz gorąco dziękuję koleżankom i pozostałym pracownikom, a przede wszystkim uczniom, i wspomagającym ich rodzicom, gdyż bez nich niemożliwe byłoby osiągnięcie takiego sukcesu. Nasze działania dotarły nawet za granice kraju, a według organizatorki z Torunia dr Anny Krygier uczestnicy tego programu rozsławili go wśród około 100 000 osób. Wszystkie działania odbywały się z okazji 550. rocznicy urodzin Patrona SP 1 w Gołdapi, który mimo słusznego wieku, wciąż jest żywy i wciąż inspiruje dzieci i młodzież, a także dorosłych. Oby tak dalej.
                                                                   Ewa Jurkiewicz

Skip to content