Smaczna impreza „Zdrowe drugie śniadanie”

W ramach projektu  „Jem warzywa i owoce” nasza  klasa IIc  wybrała  się do ogrodu „Przyszłość”. Rozpoznawaliśmy drzewa, krzewy owocowe i warzywa w naturalnym środowisku. Obserwowaliśmy jesienne prace w sadzie – zbiór owoców. Przynieśliśmy do klasy warzywa i urządziliśmy  kolorową wystawę. Rozpoznawaliśmy owoce i warzywa dotykając i jedząc je. Następnie opisywaliśmy swoją ulubioną jarzynę i owoc. Poznaliśmy wartości odżywcze najsmaczniejszych warzyw i owoców. Obejrzeliśmy prezentację „Owoce i warzywa- wartości odżywcze” – przygotowaną przez naszą panią. Dowiedzieliśmy się, że trzeba prowadzić   zdrowy styl życia. Ważną rolę  odgrywa  w tym aktywność  fizyczna, zdrowe  jedzenie i picie wody. Urządziliśmy w klasie smaczną imprezę „Zdrowe drugie śniadanie.”

 Klasa IIc i Ewa Szorc

Skip to content