Ślady i tropy zwierząt w lesie Kumiecie

13 stycznia uczniowie klasy Ia i Ic z Jedynki wybrali się do lasu Kumiecie. Spotkali się z podleśniczym panem Henrykiem Bazylewiczem.  Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze śladami i tropami zwierząt, oraz właściwe dokarmianie zwierzyny zimą. Pan leśniczy omówił warunki, jakie utrudniają zdobycie pożywienia zwierzętom. Wymienił pokarmy jakie lubią jeść ptaki i ssaki leśne. Powiedział „Jeśli masz źle dokarmiać, to lepiej wcale nie dokarmiaj.”  Chleb szybko wilgotnieje i pleśnieje, to nie jest dobry pokarm. Wspólnie spacerowaliśmy po lesie odnajdując tropy  zwierząt – czyli odciski  kończyn zwierząt pozostawione na śniegu dzika, sarny, zająca i lisa, Następnie przy paśniku   wykładaliśmy pokarm, który przywieźliśmy dla zwierząt. Na gałązkach drzew zawieszaliśmy kulki  z wtopionymi ziarnami. Dzięki panu leśniczemu dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących lasu i jego mieszkańców. Na zakończenie  pan leśniczy poczęstował nas pysznymi karnawałowymi pączkami. Bardzo dziękujemy  za wyjątkowo ciekawe zajęcia. Pieczenie kiełbasek przy ognisku i zabawy na śniegu, to były dodatkowe atrakcje dla dzieci. Składamy gorące podziękowanie Ewelinie Stalewskiej oraz  Państwu Emilce i Tomaszowi Płach za udostępnienie autokaru i opiekę w czasie wycieczki.

Klasa Ia i Ic A. Puza E.Mioduszewska  E. Szorc

Skip to content