Ślady i tropy zwierząt w lesie Kumiecie.

14 I uczniowie klas IIIa i IIIc z Jedynki wybrali się do lasu Kumiecie na spotkanie z podleśniczym panem Henrykiem Bazylewiczem. Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze śladami i tropami zwierząt, oraz właściwe dokarmianie zwierzyny zimą. Dzieci rozpoznawały sylwety zwierząt żyjących w naszym lesie i dobierały tropy, jakie pozostawiają na śniegu. Pan leśnik wyjaśnił, że  ślady to różnego rodzaju świadectwa obecności zwierząt lub ptaków- odchody, wypluwki i świadectwa żerowania. Niestety pogoda spłata figla i było niewiele śniegu, ale w czasie spaceru po lesie udało się nam zobaczyć tropy- czyli odciski kończyn zwierząt pozostawione na śniegu – dzika, sarny i zająca. Następnie przy paśniku wyłożyliśmy karmę dla zwierząt. Z zainteresowaniem oglądaliśmy poroża zwierząt. Wielką atrakcją okazało się szukanie poroży w lesie i odlewy nóg sarny, dzika, jelenia, wilka, zająca, którymi tak jak stemplami robiliśmy odciski na śniegu. Na zakończenie pan leśniczy poczęstował nas smacznymi orzechami. Bardzo dziękujemy za wyjątkowo ciekawe zajęcia. Pieczenie kiełbasek przy ognisku, zabawy w szałasach i na ślizgawce, to były dodatkowe atrakcje dla dzieci. Serdecznie dziękujemy rodzicowi Panu Zbigniewowi Wierzbołowiczowi za zapewnienie dojazdu i słodki poczęstunek.

Skip to content