Sanna po ośnieżonych drogach w lesie Kumiecie

Uczniowie  klasy IIc z „Jedynki”wybrali się na kulig, który zorganizowała mama Oliwki pani Emilia Płach. Dwa zaprzęgi konne, prowadzone przez panów: Janusza Ratomskiego i Romualda Grabowskiego powiozły  nas w dal. Na trasie  uczniowie mogli podziwiali piękną zimową szatę lasu i wesoło śpiewali piosenki. Dla wszystkich uczestników kuligu pan leśniczy Daniel Jejer przygotował ognisko. Wyśmienicie smakowały upieczone  kiełbaski i  gorąca czekolada ze śmietanką serwowana przez mamy. Następnie pan leśniczy zaprosił na spacer po lesie, gdzie szukaliśmy śladów i tropów zwierząt. Przy paśniku  przypomniał,  jak mądrze dokarmiać ptaki i zwierzęta zimą.

Wszyscy świetnie się bawili i jak zawsze wycieczka trwała za krótko.

Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu,  państwu Emilii  i Tomaszowi Płachom  oraz Anecie Bogdan i Ewie Zarzyckiej za wspaniały kulig i spotkanie z przyrodą.

Klasa IIc i Ewa Szorc

Skip to content