„ Robot i Motylek“ – wycieczka do Białostockiego Teatru Lalek

Uczniowie naszej szkoły 24 X 2019r wybrali się na wycieczkę do Białostockiego Teatru Lalek. Obejrzeli przedstawienie „ Robot i Motylek“ o trwałych i głębokich uczuciach, jakie mogą połączyć każdego z nas. Spektakl powstał na podstawie historii napisanej przez litewską autorkę Vytautė Žilinskaitė. „To opowieść o robocie, który zakochuje się w stworzeniu z zupełnie innego świata – w motylku. Dzięki krótkiej znajomości mechaniczny bohater odkrywa prawdziwe uczucia, takie jak miłość, empatia, przywiązanie, ale również i strach, i żal.”

Przedstawienie poprzez interaktywny charakter zaprasza dzieci do bezpośredniego udziału w przygodach sympatycznego robota i jego przyjaciół. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach teatralnych „Kto pracuje w Białostockim Teatrze Lalek?” Spotkali  się z reżyserem, który opowiedział o ludziach pracujących w  teatrze oraz o ich zdolnościach potrzebnych do wykonywania  zawodu. Była to wizyta zawodoznawcza w ramach realizowanej w szkole innowacji pedagogicznej „Poznajemy świat zawodów.”

Skip to content