Poznajemy świat zawodów.

„Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu”.       Konfucjusz

W naszej szkole od września jest realizowany innowacyjny program orientacji zawodowej „Poznajemy świat zawodów.” Celem programu jest wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami, kształtowanie postawy pracy i motywacji do działania, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań dzieci oraz stymulowanie ich pro-zawodowych marzeń. Uczniowie chodzą na wycieczki do miejsc pracy, oglądają prezentacje, opowiadają o pracy rodziców oraz spotykają się z przedstawicielami zawodów. Jednym z pierwszych zawodów , który poznali to glazurnik. Dzieci spotkały się z glazurnikami pracującymi w naszej szkole i  obserwowały ich pracę.  Panowie odpowiadali na mnóstwo ciekawych pytań.

Skip to content